Hakk?m?zda - Anadolu Bakır | Bakır Boru | Fittings

HAKKIMIZDA

ANADOLU BAKIR A.Ş, 2004 yılında kurulan ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründe Türkiye'nin lider şirketidir.

Modern tesis, İstanbul’da bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde 3.500 metrekarelik üretim, depolama ve ofis alanında kurulmuştur. Sektördeki 14 yılı aşkın tecrübesi ve yüksek nitelikli çalışan avantajlarıyla, hızlı bir şekilde büyümekte olan yıllık 3600 ton bakır boru ve yıllık 360 ton soğutma gazı ticaret hacmini başarıyla gerçekleştirmiştir. PE yalıtımlı bakır boru üretim kapasitesi “88.000 metre / Gün”, Kauçuk yalıtımlı bakır boru “36.000 / Gün” dür.

Şirket, bakır parçaların, komple bir soğutma vana hattının yanı sıra bakır boruların bükülmesi ve üretilmesi için yeni ürün geliştirme ve mühendislik kaynaklarına yatırım yapmaya devam etmektedir.

Anadolu Bakır A.Ş'nin yurtiçinde 262 bayi şirketi bulunmakla beraber; 21 ülkeye de ihracatı vardır. Sektörün önde gelen firmalarından “Daikin, Mitsubishi, Samsung, LG, Viessmann vb” ihtiyaçlarını ve Türkiye'deki hizmetlerini sunmaktadır. Ayrıca “evaporatör, kondenser, chiller” gibi soğutma gruplarının üreticileri için pazarın %70'ine bakır boru tedarik etmektedir.

Endüstrideki en yüksek kalite seviyelerinin önemini göz önüne alarak BSI, ASTM, ISO-9001, QS-9000 ve Q + seviyeleri gibi uluslararası standartları elde ettik.

Anadolu Bakır, işini ve ürünlerini geliştirebilmek amacıyla, belli aralıklarla düzenlenen ABD'de “AHR”, Fransa'da “Interclima”, Dubai'de “The Big Five”, Almanya'da “Chillventa” ve “ISH”, İtalya'da “MCE” ve Türkiye'de “Sodex” gibi sektörel fuarlara düzenli olarak katılmaktadır.

Anadolu Bakır A.Ş, ağırlıklı olarak HVAC-R endüstrisi ve ayrıca otomotiv, medikal ve mekanik tesisat işleri için yüksek kalitede ürün yelpazesi sunmaktadır:
- YALITIMLI BAKIR BORULARI
- BAKIR BORULAR
- İZOLASYON
- SOĞUTUCU GAZLAR
- KOMPRESÖR
- KABLO
- EL ALETLERİ
- KAYNAK MALZEMELERİ
- PVC - DRENAJ
- KELEPÇE, KONSOL, ÇUBUK

KALİTE POLİTİKASI

ANADOLU BAKIR A.Ş. olarak hedefimiz, faaliyet alanımızda yer alan konularda; gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak yasal şartların karşılanması, müşteri, tedarikçi ve tüm ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde hizmet sunumunun gerçekleşmesi, kaliteli hızlı ve güvenli bir biçimde sunulan hizmetlere erişimin sağlanmasını amaç edinmiştir.

• Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak.

• Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanların daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için gerekli bilgilendirme eğitimlerini vermek, ekip çalışmasına önem vererek, sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmamayı temel görev haline getirmek.

• Tüm çalışanlarda kalite, çevre –iş sağlığı ve güvenliği bilincini tesis etmek, şartlarına uymak ve sürekli iyileştirmek.

• Hizmetlerin sunumu ve uygunluğunu etkileyebilecek risk ve fırsatlar ile müşteri memnuniyetinin arttırılması ve sürdürülebilirliğini sağlamak.

• En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmek.

• Başlanan her projeyi zamanında en üst düzey tekniklerle tam uyumlu, istenen kalitede eksiksiz tamamlamak.

• Kalite standartlarımızı en yüksek değerlerde tutarak yasal gereklilikleri yerine getirerek, uluslararası standartlara uygun hizmetleri yaparak öncü ve yenilikçi firma olmayı hedeflemek.

• Çevresel faktörleri ve iş güvenliği kurallarını göz önünde bulundurarak kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak.
İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmak, iş hacmini sürekli geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı ŞİRKET POLİTİKASI olarak belirlemek.

MİSYONUMUZ

Anadolu Bakır, sektörü yakın takibine istinaden, ürün-hizmet ve kalitesini sürekli yenileyerek müşterilerine her zaman en güncel ve en verimli olanı sunar.

VİZYONUMUZ

HVAC sektöründe Türkiye’de öncü ve yurtdışında model bir firma olmak.
Yurtdışı pazar payımızı maksimum büyütmek
Türkiye’nin “ilk 1000 ihracatçı” listesinde yer almak